Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Poznejte Amadé i v bílých stopách

Dovolená ve Wagrainu

Rakouské městečko Wagrain

Městečko Wagrain se nachází v okrese St. Johann im Pongau, leží asi 9 km od okresního města, v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Obec se rozkládá v nadmořské výšce 838 metrů a skládá se z místních částí Hof, Hofmarkt, Vorderkleinarl a Schwaighof, kde narazíte i na vodopády.

Skiareál Flachauwinkl - Kleinarl

Skiareál Flachauwinkl - Kleinarl

Shuttleberg Flachauwinkl - Kleinarl, nejinovativnější lyžařská hora ve Ski Amadé, je zároveň pestrým skiareálem pro sportovně založené rodiny a "Mekkou" pro freestylové snowboardisty a freeskiery v Evropě!

Dachstein a běžky

Ledovec Dachstein v Rakousku

Ledovec Dachstein je bezpochyby i známou oblastí běžkařského sportu, je zde vybudováno mnoho perfektně udržovaných bílých stop s rozsáhlými sjezdy ve volné přírodě. Ledovec Dachstein je jednou z nejoblíbenějších oblastí lyžařských túr v celé Evropě a skýtá 16 sjezdů s celkovým převýšením až 2 000 metrů.

Běžkařské trasy na ledovci dosahují celkové délky až 30 km. Během těchto nádherných zimních vyjížděk na běžkách vás trasy zavedou až do údolí k tamějším obcím Hallstatt, Gosau, Ramsau am Dachstein, Gröbming, Filzmoos anebo Obertraun.

Skiareál Hochwurzen, 2. část

údolí Preuneggtal

Hochwurzen je také považován za "sáňkařskou štýrskou horu", nabízí asi sedm kilometrů radosti ze sáňkování. Kdykoliv během dne i večera je vzrušující jízda na sáňkách jedinečným zážitkem. Unikátní přírodní sáňkařská dráha je otevřena každý den, kromě neděle, až do 23.30 hodin. Dráha má start u chaty Hochwurzhütte a končí u dolní stanice kabinkové lanovky na vrchol.

Zima v regionu Schladming-Dachstein

Rakouské středisko Planai

Lyžařská oblast Schladming-Dachstein je jedním z největších lyžařských středisek v Rakousku. Skládá se z 9 skiareálů, které nabízejí dohromady přes 170 km sjezdových tratí, více než 80 lyžařských vleků a lanovek, kulinářské speciality v mnoha útulných horských chatách, nabídky pro děti a rodiny, zkrátka radost z lyžování a ze zimních radovánek.:

Zimní dovolená ve Filzmoosu

Máte zrovna chuť udělat si letos nezapomenutelnou dovolenou v idylickém prostředí? Pak neváhejte a navštivte městečko Filzmoos, které se nachází mezi vrcholem Dachstein a pohořím Radstadtské Taury (Radstädter Tauern), v nadmořské výšce 1 057 m.n.m.

Nadmořská výška lyžařského areálu je 1 057 – 1 597 m. Středisko nabízí celkem 12 km upravovaných sjezdovek, z toho je 1,5 km černých, 4,5 km červených a 6 km modrých. Dále je k dispozici 5 lyžařských vleků, 2 sedačkové lanovky a 1 kabinková lanovka.

Stránky