Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Poznejte Amadé i pěšky

Dovolená ve Wagrainu

Rakouské městečko Wagrain

Městečko Wagrain se nachází v okrese St. Johann im Pongau, leží asi 9 km od okresního města, v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Obec se rozkládá v nadmořské výšce 838 metrů a skládá se z místních částí Hof, Hofmarkt, Vorderkleinarl a Schwaighof, kde narazíte i na vodopády.

Pruggern v létě

Rakouská vesnička Pruggern

Pruggern, rodinné cyklistické středisko a centrum pěší turistiky v oblasti Gröbminger Land, skýtá opravdu nepřeberné množství příležitostí k výletům do hor a k pěším túrám. Velice oblíbené je například putování na Galsterbergalm do nadmořské výšky 1 800 metrů.

Forstau a turistické trasy

Klamml

Rakouské středisko Forstau nabízí kromě tradičních letních a zimních sportů také spousty turistických tras. Některé jsou obzvláště nádherné, pár vám jich ve zkratce představíme.

Turistický okruh okolo Klammlu trvá asi 4 hodiny a je středně těžké obtížnosti. Vychází se od chaty Fallhausalm, dále se jde směrem na jih přes Klamml okolo nádherného jezera Klammlsee. Poté se jde kolem vrcholku Seekarscharte ve výšce 2 000 m.n.m. a podél severské horské cesty až k horské chatě Oberhütte. Tato trasa je velmi příjemná a nabízí především nádherné výhledy.

Letní dovolená v Haus im Ennstal

Haus im Ennstal - hory

Letní dovolená v oblasti kolem městečka Haus im Ennstal nabízí opravdu pestrou rozmanitost - hory, pastviny, vodní plochy nebo tradiční selské dvory ozdobené květinami. Je úplně jedno, jestli se tu budete koupat v jezeře, zahrajete si na golfovém hřišti nebo vyrazíte na kola či nordic walking.

Turistika ve Schladmingu

Rakouská obec Schladming a okolí

Schladming je historické horské městečko ve Štýrsku, které leží mezi rozeklanými vápencovými vrcholy masívu Dachstein a pohořím Schladmingské Taury. Krajina kolem městečka je tak ideální pro turistiku. Najdete zde mnoho různých turistických tras, různých stupňů obtížnosti.

Populární jsou také tématické procházky. Schladming se sousední obcí Rohrmoos nabízí pestrý pohled do historie a mnoho přírodních zajímavostí. Popisy k různým tématickým stezkám vám pomohou blíže poznat tuto krajinu.

Letní dovolená v Salcbursku

Salcburské jezero Fuschlsee

Dovolená v letních měsících v rakouském regionu Salcbursko je příjemným zážitkem uprostřed směsice hor, jezer, řek a lesů. Hezké vesnice, zajímavá města a zdejší pohostinní lidé tuto nabídku ještě doplňují. Tento malý ráj ohraničený Vysokými Taury, masívem Dachsteinu a Berchtesgadenskými Alpami čeká jen na vás. Výchozím bodem pro horské túry jsou penziony, horské chaty nebo hotely.

Stránky