Jste zde

Domů » Salzburger Sportwelt Amadé

Radstadt

Vydejte se do Radstadtu

Radstadt, 2. část

Okolí Radstadtu - kuchařka Johanna Maier

Městečko Radstadt leží na skalní terase v nadmořské výšce 856 metrů. Je obklopené horami, na severu se tyčí pohoří Dachstein, jižním směrem se rozprostírají Radstadtské Taury.

Tato opravdu velice působivá oblast je vhodná pro trávení dovolené po skutečně všechna roční období, kdy můžete absolvovat nádherné výlety a procházky po okolí.

Mezi další místní atrakce patří také alpský plavecký bazén a četná jezera. Oblast kolem Radstadtu nabízí i příležitosti k raftingovým výletům, projížďkám v kočáře taženým koňmi, rybolovu, golfu a mnoha dalším aktivitám.

Radstadt, 1. část

Železnice Bischofshofen

Radstadt bývá označován jako "staré město v horách" a leží v údolí Ennstal v salcburském Pongau. Je proslulý a známý jako oblíbené místo zimních sportů, rozprostírá se na ploše o rozloze přibližně 60 km2 a žije tady skoro 5 tisíc obyvatel. Leží pouhých 70 km od města skladatele Mozarta - Salzburg.

Prvními obyvateli oblasti byli Keltové, kteří se tu usadili někdy ve 4. století př.n.l. Po Keltech sem přišli Římané, územím tehdy vedla i hlavní spojovací cesta z Aquileie do Salzburgu.

Zimní dovolená v Radstadtu

Zimní dovolená v Radstadtu

Rakouské městečko Radstadt leží v nadmořské výšce 865 m, v oblasti Pongau. Rozprostírá se ve slunečném údolí řeky Enns a dostanete se sem rychle a pohodlně po Tauernské dálnici. Radstadt je atraktivní také díky řadě hezkých ubytovacích zařízení. Podle vlastních představ si můžete vybrat apartmán, prázdninový domek nebo pokoj v hotelu.

Dovolená v Radstadtu

Rakousko - letní krajina Radstadtu

Salcburské městečko Radstadt leží mezi horským masivem Dachstein a pohořím Taury. V Radstadtu poznáte původní zvyky a tradice. Čeká na vás příjemná atmosféra, která panuje i v hotelech, apartmánech i v horských chatách.

V létě se můžete věnovat nejrůznějším sportovním aktivitám, jako například turistice, jízdě na horském kole nebo jízdě na koni. Můžete si zaplavat, zahrát tenis nebo golf. V létě se tu také koná mnoho kulturních akcí.

Radstadt / Altenmarkt

Pohled ze svahu na rakouské městečko Zauchensee
Autor: LeoSetä

Městečka Radstadt a Altenmarkt leží v regionu Salcbursko. V Radstadtu, který je také nazýván "Staré město v horách", žije téměř 5 tisíc obyvatel, v Altenmarktu necelé 4 tisíce. Hlavními pilíři obou měst je cestovní ruch, obě leží uprostřed největší rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé. Najdete zde také samozřejmě různá ubytovací zařízení všech kategorií.

Amadé na FB

Bad Gastein

21.07.2018 - 23:00

CloudyWest-northwest, Light air, 0.4 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.9 hPa

Flachau

22.07.2018 - 00:00

RainSouth, Light air, 0.8 m/s14°C

1.8 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Grossarl

22.07.2018 - 00:00

RainSouthwest, Light air, 0.9 m/s13°C

1.5 mm srážek

Tlak: 1014.1 hPa

Schladming

22.07.2018 - 01:00

CloudySouthwest, Light air, 1.1 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.