Jste zde

Domů

Grossarltal - Hochkönig

Poznejte lyžařskou oblast Grossarltal - Hochkönig

Mühlbach

Rakouská obec Mühlbach v zimě

Mühlbach am Hochkönig je obec v okrese St. Johann im Pongau, v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Obec má rozlohu 52 km² a zhruba 1700 obyvatel. Je rozdělena ještě na další místní části Schlöglberg, Mitterberg, Schmölz a Oberwirth.

Něco z historie

První písemná zmínka o obci se objevuje v roce 1350, V té době byl ovšem název místa trochu jiný, dnešní obec Mühlbach byla označována jako "Mulpach". Roku 1519 povolil arcibiskup Leonhard stavbu Sebastianské kaple a v roce 1637 byla dokončena stavba kostela.

Penzion Koidl, Maria Alm

Rakouský Maria Alm s penzionem Koidl

Oblíbený penzion Koidl leží na okraji města Maria Alm (centrum je vzdálené asi 800 m), s nádherným panoramatickým výhledem. Přímo od domu je možnost jet na lyžích při dobrých sněhových podmínkách.

Malý, útulný penzion má snídaňovou a společenskou místnost, lyžařský sklep a sušárnu na lyžařské boty. Parkoviště je v ceně.
Wellness: Relaxační prostory se saunou a parní lázní za poplatek
(ca. 5,- EUR/osoba) a zážitkové sprchy. V ceně: 1 x týdně sauna a parní lázeň.

Letní dovolená u Hochkönigu, 3. část

Rakousko - vesnička Natrun

V obci Natrun pod stejnojmenným vrcholkem se nachází lesní lanové centrum, ve kterém se můžete prohánět ve výškách jako Tarzan. Budete zde balancovat na různých můstcích a sítích nebo se budete rychlým tempem spouštět k zemi po lanových klouzačkách. Své schopnosti si můžete vyzkoušet na trasách, které nabízejí tři stupně obtížnosti.

Letní dovolená u Hochkönigu, 2. část

Rakousko - krásná krajina Hochkönigu

Mezi obcemi Saalfelden a Maria Alm se nachází jedno z nejkrásnějších mistrovských golfových hřišť v rakouských Alpách – golfové hřiště Urslautal. Najdete zde velice elegantní a do krajiny přirozeně zakomponované hřiště s 18 jamkami a parem 71. Specialitou tohoto golfového hřiště je např. driving range s 60 odpališti a přesně vyměřené cíle pro trénink. Svůj handicap si můžete vylepšit na jednom z největších hřišť Rakouska.

Letní dovolená u Hochkönigu, 1. část

Hochkönig - horská krajina

V překrásné krajině Hochkönigu leží tři horské vesnice – Maria Alm, Dienten a Mühlbach. V případě, že pro sebe na letní dovolené chcete udělat něco zdraví prospěšného, doporučujeme vám "Aktiv Fitness Park" v Maria Almu. Nabízí 15 tras pro nordic walking a 11 pěších tras krajinou, které můžete absolvovat sami nebo s odborným doprovodem. U každé túry budete mít pro orientaci k dispozici informace o rychlosti chůze, stupni fyzické zátěže a srdeční frekvenci.

Turistika v oblasti Hochkönigu

Turistika v oblasti Hochkönigu

Region Hochkönig patří od roku 2007 k oceněným turistickým oblastem v Rakousku. Oceňovány jsou rakouské turistické oblasti, které mají na svém programu témata "Zážitky v přírodě" (Erlebnis Natur) a "Pohyb v přírodě" (Bewegung in der Natur). Turistické oblasti Rakouska jsou již po několik desítek let považovány za ty nejlepší v celých Alpách.

Stránky

Amadé na FB

Bad Gastein

21.07.2018 - 23:00

CloudyWest-northwest, Light air, 0.4 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.9 hPa

Flachau

22.07.2018 - 00:00

RainSouth, Light air, 0.8 m/s14°C

1.8 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Grossarl

22.07.2018 - 00:00

RainSouthwest, Light air, 0.9 m/s13°C

1.5 mm srážek

Tlak: 1014.1 hPa

Schladming

22.07.2018 - 01:00

CloudySouthwest, Light air, 1.1 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.